niedziela, 25 lipca 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Wystawy Wystawa Nominowani i Laureaci 26 Edycji nagrody Złoty Ekslibris oraz 9 Edycji nagrody Superekslibris
Wystawa Nominowani i Laureaci 26 Edycji nagrody Złoty Ekslibris oraz 9 Edycji nagrody Superekslibris

W dniach 14-26 maja 2018 r. w holu Biblioteki prezentowana jest wystawa towarzysząca 26. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 9. edycji Nagrody Superekslibris.

Ekspozycja została podzielona na trzy części. Na pierwszej z nich zobaczyć można książki nominowane do Nagrody Złoty Ekslibris za rok 2017 z podziałem na kategorie: Najlepsza Książka o Łodzi (10 pozycji), Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej (13 pozycji), Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Ziemi Łódzkiej (3 pozycje).

Druga część wystawy to publikacje, które uzyskały tytuł Najlepszej Książki o Łodzi, Najlepszej Książki o Ziemi Łódzkiej i Najlepszego Wydawnictwa Albumowego o Ziemi Łódzkiej. Są to wydawnictwa: „Artyści niepokorni : sztuka nowoczesna XX wieku w przemysłowej Łodzi” Janusza Zagrodzkiego (1 tom), „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity-Witanowskiego oraz „Kutno - miejsca i ludzie : obrazy zachowane w pamięci mieszkańców” Karola Koszady, Elżbiety Świątkowskiej i Bożeny Gajewskiej.

Ostatnia część ekspozycji prezentuje dokonania laureatów Nagrody Superekslibris, którymi w 2018 roku zostali: Krzysztof R. Kowalczyński oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Na wystawie przygotowanej przez Dział Zbiorów Regionalnych, oprócz książek, znajdują się atrakcyjne wizualnie materiały ikonograficzne oraz dokumenty życia społecznego, które poprzez swoją historyczną wartość mogą ożywić wyobraźnię oglądających i wzbudzić większe zainteresowanie regionem łódzkim.

Zapraszamy do oglądania.

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...