niedziela, 25 lipca 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Wystawy ”Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj!” - wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi
”Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj!” - wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza do obejrzenia wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi ”Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj!”. Prace powstały z inspiracji pięknem przyrody i architekturą polskich miast i miasteczek, ich tematyka nawiązuje również do wspomnień z wakacji.

Autorami rysunków są dzieci w różnym wieku z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym i znacznym. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych chętnie wyrażają siebie poprzez formy plastyczne, które nie tylko pozwalają im na ekspresję artystyczną, ale również dają możliwość relaksacji, rozwijania sprawności manualnej oraz innych zaburzonych funkcji. Dzieci wykonywały prace z ogromnym zaangażowaniem, przy użyciu różnych technik z wykorzystaniem ciekawych, inspirujących materiałów i tworzyw plastycznych jak np. tkaniny, masy plastyczne, papier o różnej fakturze.

Możliwość zaprezentowania swoich „dzieł” na forum publicznym ma ogromne znaczenie zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli, pragną oni, bowiem aby ich uczniowie w możliwie największym stopniu uczestniczyli w życiu kulturalnym miasta i byli nie tylko odbiorcami, ale również twórcami.

Koordynatorkami konkursu są Monika Paciorkowska i Magdalena Gułaj.

Wystawa prezentowana będzie do 10 października 2014 r. na I piętrze Biblioteki.

Zapraszamy!

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...