środa, 07 czerwca 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Wystawy
Wystawy
Wystawa on-line Wojciech Korfanty w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w 150 rocznicę urodzin

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Patroni Roku 2023 - Aleksandra Piłsudska w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line „Wiwat Maj, piękny Maj (…)”, czyli obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w regionie łódzkim

otwórz wystawę

 
Wystawa „Łódź w medalach zamknięta. Wystawa z okazji 600-lecia nadania Łodzi – stolicy Województwa Łódzkiego praw miejskich”

Wystawa „Łódź w medalach zamknięta. Wystawa z okazji 600-lecia nadania Łodzi – stolicy Województwa Łódzkiego praw miejskich” prezentowana będzie w terminie od 13 kwietnia do 4 maja 2023 r. w holu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102.

W dniu 13 kwietnia 2023 r. o godz. 16.30 w sali szkoleniowej (parter) odbędzie się wernisaż,  podczas którego twórca kolekcji, dr. n. med. Andrzej Papiewski opowie o swojej pasji i przedstawi najciekawsze eksponaty.

Więcej…
 
Wystawa „Literatura w Obiektywie - ekranizacje polskich lektur”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na wystawę „Literatura w Obiektywie - ekranizacje polskich lektur”, przeznaczoną między innymi dla dzieci i młodzieży szkolnej, której chcemy przybliżyć kanon literatury polskiej oraz jego ekranizacje filmowe. Jesteśmy pewni, że dla nich warto zajrzeć do Biblioteki po szkole, a przy okazji także skorzystać z szerokiej oferty naszych zbiorów, tak książkowych, jak filmowych i prasowych.

Więcej…
 
Wystawa online „Hu ha!!! Niechaj Polska zna, jakich synów ma!”. Wystawa w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Najwierniejsi. Żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego w zbiorach WBP.

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Kompozycje Henryka Warsa z okazji 120. rocznicy urodzin i 45. rocznicy śmierci

otwórz wystawę

 
Wystawa "Towarzysze Zabaw"

Plakat promujący wystawę

Wystawa TOWARZYSZE ZABAW – polskie czasopisma dla dzieci i młodzieży do 1939 r prezentuje wybrane polskie periodyki dla dzieci i młodzieży z XIX i XX wieku znajdujące się w Zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Ekspozycja będzie okazją do retrospektywnego spojrzenia na rozwój prasy skierowanej do młodych odbiorców. Stworzy możliwość obejrzenia jak zmieniała się szata graficzna czasopism. Pozwoli  zorientować się, jakie cele stawiane były przed periodykami dla dzieci i młodzieży, jak rozumiano misję społeczną i w jaki sposób ją realizowano.

Więcej…
 
Wystawa stacjonarna „Hu ha!!! Niechaj Polska zna, jakich synów ma”. Wystawa w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.

Więcej…
 
Wystawa on-line „Ballady i romanse Adama Mickiewicza. 200 lat w kulturze".

otwórz wystawę

 
Wystawa „Duma Biblioteki – zbiory specjalne Łódzkiej Książnicy”

Nie wszyscy Łodzianie wiedzą, że w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dostępne są zbiory specjalne - ważna i cenna część naszych zasobów. O ich wartości decyduje obecność unikatowych lub niezwykle rzadkich obiektów zabytkowych, niedostępnych w miejskich bibliotekach. Obok pergaminowego zwoju z fragmentem Tory możemy zobaczyć  XVIII-wieczny rękopis z lakową pieczęcią i podpisem króla Stanisława Augusta, „królewską księgę” pochodzącą z biblioteki ostatniego z Jagiellonów, XVI-wieczne ręcznie kolorowane mapy Mercatora czy miedzioryt „Upadek potępionych” z 1642 r. autorstwa współpracownika Rubensa. Ponadto kolekcje książkowe: Muzeum Książki Dziecięcej, Piękne oprawy, Kolekcja komiksów, Varia miniatury, Ikonografia.

Wystawę przygotował Dział Zbiorów Specjalnych.

ZAPRASZAMY

 
Wystawa on-line Z albumu 105-latki

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Romantyczność w Photoshopie. Prezentacja prac zgłoszonych do konkursu zorganizowanego w ramach projektu „Ballady i romanse słowem i obrazem malowane”

otwórz wystawę

 
Wystawa pt. „Pasja milionów. Mundial 2022”

 

Oferta dla dzieci: Pracownicy Działu Zbiorów Specjalnych oprowadzą grupy zorganizowane po wystawie i poprowadzą warsztaty: "Stwórz komiks o Mistrzostwach świata w piłce nożnej. Katar 2022". Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / 42 663 03 24.

Więcej…
 
Wystawa on-line Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Belfer – mistrz, przewodnik, przyjaciel … Sylwetki Nauczycieli w literaturze i filmie w zbiorach WBP

otwórz wystawę

 
Wystawa pt. „Ballady i romanse Adama Mickiewicza. 200 lat w kulturze"

Więcej…
 
Wystawa on-line Moda na Modę

otwórz wystawę

 
Wystawa on-line Jak to dawniej bywało…w bibliotekach. Historia bibliotek oraz bibliotekarstwa łódzkiego i wojewódzkiego w zdjęciach.

otwórz wystawę

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...