środa, 28 września 2022

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Wakacje w bibliotece 2022
Wakacje w Bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza grupy zorganizowane na wakacyjne spotkania - warsztaty, prezentacje i lekcje biblioteczne.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza grupy zorganizowane na wakacyjne spotkania.

 

Dział Zbiorów Specjalnych

Książka dziecięca dawniej i dziś

W trakcie spotkań dzieci będą mogły obejrzeć unikatowe książeczki z Muzeum Książki Dziecięcej: książeczki przestrzenne, pełne niespodzianek miękkie maskotki, książeczki zapachowe, dotykowe i dźwiękowe oraz takie, które czytają się same. Pokażemy, jak zostać bohaterem bajki i przenieść się w świat pełen magii.

Biblioteczny Park Jurajski

Uczestnicy zajęć zobaczą jak wyglądały dinozaury, usłyszą ich głosy i obejrzą przyrodę sprzed milionów lat. Dzięki trójwymiarowym, panoramicznym ilustracjom i towarzyszącym im niesamowitym dźwiękom przeniosą się do prehistorycznego świata – prosto do epoki dinozaurów.

Świat w obrazkach - historia komiksu

Zajęcia dla miłośników komiksów. Z liczącej ponad 4800 tytułów Kolekcji  pokażemy te najstarsze i najnowsze, polskie i zagraniczne: począwszy od „120 przygód Koziołka Matołka” czy „Tytusa, Romka i A’Tomka” poprzez najbardziej rozpoznawalne komiksy amerykańskie, francuskie i belgijskie, aż po japońskie mangi i powieść graficzną.

KONTAKT: Dział Zbiorów Specjalnych - tel. 42 663-03-24 / e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Powyższe zajęcia są bezpłatne!

Muzeum Książki Dziecięcej

Biblioteczny Park Jurajski

Świat w obrazkach

 

Dział Zbiorów Audiowizualnych

Wakacje z Kindloteką

Warsztaty dla dzieci: Robot Dash, Makey, Makey, Kodowanie na dywanie.

Amazon STEM Kindloteka to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli.  S (Science – Nauka) T (Technology – Technologia) E (Engineering – Inżynieria) M (Math – Matematyka).

KONTAKT: Dział Zbiorów Audiowizualnych - tel. 42 663-03-59 / e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Powyższe zajęcia są bezpłatne!

Zapraszamy także do korzystania ze stałej oferty lekcji bibliotecznych i warsztatów, która jest aktualna w okresie wakacyjnym: https://www.wbp.lodz.pl/lekcje-biblioteczne.html

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...