środa, 28 września 2022

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Regulamin Regulamin § 14 Wypożyczenia międzybiblioteczne
§ 14 Wypożyczenia międzybiblioteczne

1. Biblioteka uczestniczy w wypożyczaniu międzybibliotecznym na zasadach określonych dla ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

2. W przypadku braku w bibliotekach łódzkich poszukiwanej  przez czytelnika książki  Wypożyczalnia Międzybiblioteczna wysyła na prośbę czytelnika  zamówienie  do bibliotek krajowych  lub zagranicznych.

3. Wypożyczenia  międzybiblioteczne dotyczą zbiorów  objętych wypożyczaniem poza Bibliotekę. Biblioteka może odmówić wypożyczenia. Zamiast wypożyczenia oryginału Biblioteka  może wykonać na koszt zamawiającego  kserokopię fragmentów  poszukiwanego dzieła.

4. Biblioteka może odmówić sprowadzenia wydawnictw tym czytelnikom, których macierzyste instytucje mają prawo samodzielnego prowadzenia wypożyczeń międzybibliotecznych.

5. Czytelnik składa zamówienie w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych na rewersie  podając dokładny opis bibliograficzny identyfikujący jednoznacznie książkę (nazwisko i imię autora, tytuł, miejsce i rok wydania).

6. Przy składaniu zamówienia czytelnik wypełnia formularz, na którym zobowiązuje się do pokrycia kosztów przesyłki zwrotnej do biblioteki, z której książka zostanie  przysłana.

7. Zbiory biblioteczne, wypożyczane przez Bibliotekę w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych, udostępnia się czytelnikom wyłącznie na miejscu w Czytelni Głównej.

8. Zbiory biblioteczne, wypożyczone z innych bibliotek krajowych, pozostają
w Bibliotece przez miesiąc, zbiory wypożyczone z bibliotek zagranicznych przez dwa tygodnie, licząc od dnia otrzymania przesyłki przez Bibliotekę.

9. Koszty przesyłki związane ze zwrotem książek do określonej biblioteki pokrywa czytelnik.

10. Zryczałtowany koszt przesyłki do biblioteki krajowej określa załącznik nr 9.

11. Koszty przesyłki zagranicznej określane są indywidualnie.

 

Kontakt:

Dział Udostępniania Zbiorów i Magazynów - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. / 42 663 03 54

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...