środa, 06 lipca 2022

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Regulamin Regulamin § 5 Udostępnianie zbiorów w Czytelni Głównej
§ 5 Udostępnianie zbiorów w Czytelni Głównej

1. Czytelnik na czas pobytu w Czytelni Głównej pozostawia u dyżurującego bibliotekarza kartę biblioteczną lub jednorazową kartę wstępu.

2. Książki, czasopisma z lat ubiegłych udostępniane są wyłącznie w Czytelni Głównej na podstawie zamówień złożonych na rewersach. Jednorazowo czytelnik może złożyć 5 rewersów.

3. Zamówienia na rewersach  należy składać w Punkcie Obsługi Czytelników. Zwrot niezrealizowanych rewersów odbywa się w Czytelni.

4. Czasopisma o sygnaturze zawierającej litery AW  oraz książki o sygnaturach  od 106046 do 130519 znajdują się w magazynie poza terenem Biblioteki i po zamówieniu przez czytelnika są dostarczane do Czytelni  Głównej  następnego dnia roboczego  po  godz. 15-tej. Zamówienia złożone w sobotę będą realizowane w poniedziałek po godz. 15-tej.

5. Czytelnik może korzystać z księgozbioru podręcznego Czytelni Głównej i z czasopism bieżących bez pomocy bibliotekarza. Na potrzeby statystyki bibliotecznej  czytelnik umieszcza na rewersie informacje o wykorzystaniu tych książek i czasopism.

6. Wypożyczone książki i czasopisma czytelnik zwraca bibliotekarzowi  dyżurującemu w Czytelni, który oddaje pozostawioną w depozycie kartę biblioteczną. Jednorazowa karta wstępu pozostaje w Czytelni.

7. Zasady korzystania z Internetu określone są w § 17.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...