wtorek, 04 sierpnia 2020

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia

 

ŚP. Adela Lewandowska

Nasza Adunia

W dniu 29 maja 2019 roku w wieku 78 lat odeszła od nas na zawsze lubiana i ceniona koleżanka o wielkim sercu i szlachetnym charakterze – Adela Lewandowska. Pożegnaliśmy Ją 4 czerwca 2019 roku na Cmentarzu Komunalnym na Dołach.

 

 

 

Adzię zapamiętamy jako sumiennego pracownika naszej Biblioteki i niezwykle serdeczną koleżankę, zawsze mającą czas i uśmiech dla innych. Mamy w pamięci Jej otwartość na ludzi, ujmujący sposób bycia, elegancję. Podziwialiśmy Jej niezłomnego ducha w wieloletniej walce z ciężką i tak okrutną chorobą. Pogodzona z losem, wspierana przez córkę, dźwigała także ciężar choroby męża, którym troskliwie się opiekowała.

Adzia kochała życie. Uzdolniona plastycznie, zręcznymi dłońmi wyczarowywała śliczne ikebany oraz obrazki z kompozycji suszonych kwiatków, którymi nas obdarowywała. Kwiaty i rośliny upiększały wnętrze Jej mieszkania i balkon. Kochała kwiaty a także zwierzęta: psy, koty, a także ptaki, zwłaszcza kanarki i papugi. Towarzyszyły Jej niemal zawsze. Nie mniej kochała taniec. Podziwialiśmy Jej lekki, taneczny chód. W młodości występowała w Zespole Harnama. Bardzo lubiła wspominać ten okres życia. Ulubionym kolorem Adzi był zielony (kolor nadziei) i w odcieniach tej barwy można było Ją często zobaczyć.

Interesowała się muzyką klasyczną, zaczytywała się w literaturze historycznej, szczególnie interesowały ją powieści i filmy kostiumowe.
Mimo choroby była bardzo cierpliwa, pogodna i nigdy nie skarżyła się na dolegliwości. Wierzyła, że będzie dobrze i wyjedzie na dłużej do ukochanej córki i zięcia. Córkę kochała ponad wszystko i była to miłość odwzajemniona. To przede wszystkim dla córki chciała jeszcze żyć i walczyła tak dzielnie z chorobą.
Niestety, w ostatnim czasie choroba postępowała bardzo szybko i z dnia na dzień odbierała siły i nadzieję na poprawę. Niweczyła wszystkie plany i marzenia.

Żegnaj, nasza Adziu kochana.
Pozostaniesz w naszych sercach i pamięci na zawsze.

Krystyna Kucharuk

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...