sobota, 09 grudnia 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna O Bibliotece Pozostają w naszej pamięci
Pozostają w naszej pamięci

 

Ś. P. Dorota Indraszczyk

W dniu 24 września bieżącego roku na cmentarzu komunalnym Zarzew z głębokim smutkiem pożegnaliśmy Dorotkę Indraszczyk naszą serdeczną koleżankę, która przepracowała w Bibliotece ponad 23 lata

Dorotka Indraszczyk rozpoczęła pracę w Bibliotece 16 lutego 1998 roku. Przyszła do Działu Finansowo-Księgowego z pięknym długim warkoczem i tak rozpoczęła się nasza współpraca. Dorotka była wspaniałą koleżanką, sumiennym i lojalnym pracownikiem. Uwielbiała podróżować po świecie oraz uprawiać działeczkę w Nowosolnej. Miała tyle planów, które zamierzała realizować na emeryturze. Niestety okrutny los nie dał Jej szans na realizację marzeń. W lutym 2020 roku rozpoczęła walkę z chorobą nowotworową. Była bardzo dzielna i zdeterminowana, nie miała zamiaru się poddać. Kiedy w marcu ku naszej wielkiej radości wróciła do pracy, wszystko wskazywało, że wygrała walkę z chorobą. Niestety już w lipcu okazało się, że choroba jest silniejsza, a już 17 września dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszej Koleżanki. Bardzo trudno nam pogodzić się z tym, że Dorotki już nie ma i chyba nie pogodzimy się nigdy, bo Ona na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

 

Ś. P. Karolina Przybysz

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 6 października 2020 r. zmarła
ś.p. Pani Karolina Przybysz wieloletni, ceniony pracownik - Kierownik Działu Spraw Pracowniczych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Pogrzeb odbył  się 13 października 2020 r. o godz.  12.15  na cmentarzu  przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

 

 

Ś. P. Aleksandra Przybylska-Kacprzak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 stycznia 2021 roku, odeszła od nas,
po ciężkiej chorobie, lubiana i ceniona Aleksandra Przybylska-Kacprzak - długoletni pracownik, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Magazynów, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Pogrzeb odbył się 8 lutego 2021 r. na Cmentarzu Ewangelickim, przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

„Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”

Ks. J. Twardowski

 

 

ŚP. Adela Lewandowska

Nasza Adunia

W dniu 29 maja 2019 roku w wieku 78 lat odeszła od nas na zawsze lubiana i ceniona koleżanka o wielkim sercu i szlachetnym charakterze – Adela Lewandowska. Pożegnaliśmy Ją 4 czerwca 2019 roku na Cmentarzu Komunalnym na Dołach.

 

 

Więcej…
 

 

Ś. P. Jacek Koszowski

W dniu 18 czerwca 2018 roku zmarł Jacek Koszowski, długoletni pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pogrzeb odbył się 22 czerwca na cmentarzu ewangelickim przy ul. Ogrodowej.

 

 

Ś. P. Zofia Strzelczyk

W dniu 18 listopada 2017 roku zmarła przeżywszy 103 lata po ciężkich cierpieniach Zofia Strzelczyk, długoletni kustosz Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pogrzeb odbył się 24 listopada na cmentarzu katolickim Zarzew.

 

 

Więcej…
 

 

Ś. P. Grażyna Chmielewska - Klamut

W dniu 14 października 2016 roku  zmarła Grażyna Chmielewska-Klamut, długoletni pracownik Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pogrzeb odbył się 21 października na cmentarzu komunalnym Zarzew.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...