sobota, 09 grudnia 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Czytelnia on-line ibuk.pl
Czytelnia on-line ibuk.pl

Funkcje platformy IBUK Libra

Jeśli ktoś z Państwa posiada naszą aktualna kartę biblioteczną, ale nie posiada jeszcze kodu - mamy dobrą wiadomość! Kod można otrzymać przychodząc do Biblioteki lub kontaktując się telefonicznie (tel. 42 663 03 41) z Działem Udostępniania: od poniedziałku do wtorku w godz. 8.00-15.00 i od środy do piątku w godz. 12.00-19.30.

Potem nie pozostaje już nic innego jak czytać :)

Uwaga!

W chwili obecnej platforma IBUK LIBRA nie działa poprawnie na przeglądarce Firefox (w wersji 74).
Zalecamy użycie innej przeglądarki.

Od października 2019 r. do 15 października 2022 r. Wojewódzka Biblioteka  Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza swoich czytelników do korzystania z  bezpłatnego dostępu do ponad 2300 tytułów elektronicznych książek i czasopism naukowych, w tym do publikacji zakupionych przez WBP oraz pozostałe biblioteki publiczne województwa łódzkiego. Jest to kontynuacja dostępu rozpoczętego 1 października 2014 roku.

Czytanie w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

W czytelniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego czytelnik uzyskuje dostęp przez wpisanie adresu libra.ibuk.pl lub kliknięcie w ikonkę IBUK.

Czytelnicy mogą korzystać z platformy IBUK LIBRA także poza Wojewódzką Biblioteką Publiczną.  W tym celu, należy pobrać unikalny kod PIN od dyżurującego w czytelni bibliotekarza. Kod taki otrzymuje również każda osoba zapisująca się do Biblioteki.

Uwaga: Kod PIN wydawany jest czytelnikom Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego mających aktualną kartę biblioteczną. Przypominamy również, iż osoby korzystające ze stanowisk komputerowych w WBP muszą posiadać aktualną kartę biblioteczną lub wypełnić jednorazową kartę wstępu.

IBUK LIBRA – jak dodać kod PIN?
Pomoc
Informacje techniczne
Film instruktażowy - rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
Film instruktażowy - Funkcje platformy IBUK Libra
Film instruktażowy - Osobista półka myIBUK
Nowe funkcje

Biblioteki publiczne, w których można korzystać z platformy IBUK LIBRA.

  1. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  2. Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu
  3. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie

Czytelnik może uzyskać dostęp do  platformy IBUK LIBRA w czytelniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez wpisanie adresu libra.ibuk.pl lub kliknięcie w ikonkę IBUK. Korzystanie z zasobów platformy IBUK Libra jest możliwe także poza Wojewódzką Biblioteką Publiczną. W tym celu, należy pobrać unikalny kod PIN od dyżurującego w czytelni bibliotekarza.

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...