wtorek, 04 sierpnia 2020

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Covid-19
Komunikat

Szanowni Państwo,
informujemy, że w sierpniu 2020 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest czynna dla czytelników od poniedziałku do piątku:

Dział Udostępniania Zbiorów i Magazynów, wejście „A”: w godz. 8.00-19.00. (wypożyczanie książek, ich zwrot i zapisy do Biblioteki)

Dział Zbiorów Audiowizualnych, wejście „A”: poniedziałek - wtorek w godz. 8.00-15.00; środa - piątek w godz. 9.00-16.30. (wypożyczanie oraz zwrot zbiorów)

Dział Dziecięcy (w organizacji), wejście „C”: w godz. 8.00-15.00 (wypożyczanie zbiorów, ich zwrot i zapisy do Biblioteki)

Więcej informacji:

Instrukcja dla czytelników w związku z COVID-19,
Zasady korzystania ze zbiorów w Dziale Dziecięcym

Zapraszamy!

Komunikat z dnia 7 maja 2020 r

Z przyjemnością informujemy, że od 11 MAJA BR. (PONIEDZIAŁEK) wznawiamy w ograniczonym zakresie działalność Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dla czytelników w związku z § 7 ust. 2 p 2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 792) oraz stosowanie do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju, Biblioteki Narodowej opracowanych w związku z możliwością wznowienia działalności bibliotek dla czytelników.

Od poniedziałku do piątku będą czynne:

 • Dział Udostępniania Zbiorów i Magazynów: w godz. 8.00-19.00.
  Możliwe będzie wypożyczanie książek, ich zwrot i zapisy do Biblioteki.
 • Dział Zbiorów Audiowizualnych w godzinach: poniedziałek – wtorek w godz. 8.00-15.00 / środa, czwartek, piątek w godz. 9.00-16.30.
  Możliwe będą wypożyczenia oraz zwroty zbiorów audiowizualnych.

Biblioteka będzie otwarta w ograniczonym zakresie do odwołania.

Zapraszamy!

Komunikat z dnia 4 maja 2020 r.

Szanowni Czytelnicy,

W związku z ogłoszeniem przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego informacji o stopniowym wznawianiu działalności bibliotek w związku z wejściem w drugi etap znoszenia z dniem 4 maja ograniczeń związanych z epidemią, uprzejmie informujemy, iż Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowuje się do stopniowego otwarcia Biblioteki dla czytelników.

Zanim otworzymy Bibliotekę dla czytelników musimy przygotować wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, zapewniającymi bezpieczeństwo zarówno czytelnikom jak i pracownikom.

Na początek Biblioteka będzie otwarta w bardzo ograniczonym zakresie. W pierwszej kolejności uruchomione zostanie wypożyczanie książek, zbiorów audiowizualnych i ich zwrot. 
Stosowne informacje w sprawie otwarcia Biblioteki będą się ukazywać na stronie Biblioteki oraz na Facebooku. Prosimy jeszcze o cierpliwość.

 

Komunikat z dnia 11 marca 2020 r.

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 informujemy, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie ZAMKNIĘTA DLA CZYTELNIKÓW OD DNIA 12 MARCA BR. DO ODWOŁANIA.

 • Zamówienia na zbiory biblioteczne będą realizowane tylko do dnia 11 marca br. do godz. 19.30. Dotyczy również wypożyczalni międzybibliotecznej.
 • Zamówienia na zbiory biblioteczne nieodebrane do dnia 11 marca br. do godz. 19.30 będą anulowane
 • Zwroty zbiorów bibliotecznych podczas zamknięcia Biblioteki nie będą przyjmowane
 • Kary za niezwrócone w terminie zbiory biblioteczne od dnia 12 marca br. do odwołania nie będą naliczane. Zbiory biblioteczne, których termin zwrotu minął 11 marca, będą czytelnikom przedłużane przez Bibliotekę na okres 30 dni.
 • Zaplanowane spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, wykłady itp. od dnia 12 marca br. zostają odwołane.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...