środa, 28 września 2022

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności Spotkania, sesje Wystawa "Sławni kompozytorzy muzyki filmowej"
Wystawa "Sławni kompozytorzy muzyki filmowej"

Muzyka w filmie jest jednym z najważniejszych elementów, które decydują o jakości dzieła filmowego.

Dobrze skomponowany utwór muzyczny może równie mocno oddziaływać na emocje widza jak dobry scenariusz, reżyseria, czy zdjęcia.

 

Wiele utworów, które słyszymy na sali kinowej zostają nam na długo w pamięci, a niektóre wręcz stają się przebojami i zaczynają żyć własnym życiem niezależnie od filmu. Dlatego twórcy muzyki filmowej stają się często wielkimi gwiazdami oklaskiwanymi przez rzesze zagorzałych fanów, oczekujących z niecierpliwością kolejnych hitów.

Wystawa prezentuje kompozycje światowej sławy twórców zagranicznych jak i polskich m. in. Hansa Zimmera, Johna Williamsa, czy Nino Roty – autorów ścieżek dźwiękowych do „Piratów z Karaibów”, „Gwiezdnych Wojen” czy „Ojca Chrzestnego”.

Natomiast wśród polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, czy Zbigniewa Preisnera – twórców muzyki do filmów: „Pan Tadeusz”, „Dziecko Rosemary”, czy „Podwójne życie Weroniki”. Nie zabraknie również utworów wybitnego łodzianina Piotra Marczewskiego - autora muzyki z filmów i seriali takich jak: „Kariera Nikodema Dyzmy” oraz „Przygody kota Filemona”.

Zbiory prezentowane na wystawie to głównie filmy na DVD, wydawnictwa nutowe, książki, płyty muzyczne na CD, płyty gramofonowe oraz artykuły pochodzące z gazet i czasopism.

Wystawę przygotowaną przez Dział Zbiorów Audiowizualnych mogą Państwo oglądać w dniach 26.08-17.09.2022 roku w holu wystawowym Biblioteki.

Po obejrzeniu wystawy zapraszamy do odwiedzenia Działu Zbiorów Audiowizualnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...