środa, 16 czerwca 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności Spotkania, sesje Wystawa „28 i 29 Edycja Nagrody Złoty Ekslibris, 11 i 12 Edycja Nagrody Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego za rok 2019 i 2020”.
Wystawa „28 i 29 Edycja Nagrody Złoty Ekslibris, 11 i 12 Edycja Nagrody Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego za rok 2019 i 2020”.

 

Jak co roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przyznaje Nagrody Złotego Ekslibrisu i Superekslibrisu. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbyła się podwójna uroczystość wręczenia nagród, którą uświetnia wystawa „28 i 29 Edycja Nagrody Złoty Ekslibris, 11 i 12 Edycja Nagrody Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego za rok 2019 i 2020”.

W gablotach stojących prezentowane są książki nominowane do nagrody według kategorii: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o ziemi łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o ziemi łódzkiej.

W gablotach wiszących zaprezentowani zostali laureaci Superekslibrisów. W roku 2019 przyznano je profesor Krystynie Radziszewskiej i doktor Ewie Wiatr oraz Andrzejowi Dębkowskiemu. W roku 2020 nagrody przyznano doktorowi Tadeuszowi Bogaleckiemu, Oddziałowi Łódzkiemu Instytutu Pamięci Narodowej oraz czasopismu Roczniki Łowickie.

W gablocie głównej zaprezentowano nagrodzone książki.

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2020 r.

Serdecznie zapraszają pracownice Działu Zbiorów Regionalnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...