sobota, 26 września 2020

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności Spotkania, sesje Kampania „Mała książka – wielki człowiek”
Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przyłączyła się do kampanii „Mała książka - wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.

Zapraszamy Małych Czytelników w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) do naszej Biblioteki. Dzieci otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Pierwsze dyplomy wręczymy uroczyście podczas Targów Ciekawej Książki 23 listopada br., które odbędą się w Hali Expo przy al. Politechniki 4.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Jest to publikacja przypominająca rodzicom/opiekunom  o nieocenionej roli czytania w życiu dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki mogą otrzymać zarówno te dzieci, które są już czytelnikami naszej Biblioteki oraz te, które dopiero nimi zostaną.

Aby, stać się czytelnikiem Biblioteki i uczestnikiem kampanii  „Mała książka – wielki człowiek”, jeden z rodziców lub opiekun prawny powinien zapisać dziecko do Biblioteki, które otrzyma kartę biblioteczną i specjalną kartę – uczestnika tej kampanii.

Książki dla najmłodszych czytelników w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego czekają do wypożyczenia poza Bibliotekę na wydzielonych regałach w Czytelni Głównej. 

Książek tam zgromadzonych wystarczy dla bardzo wielu małych czytelników, choć wyprawek tylko dla części z nich, gdyż ich ilość jest ograniczona.

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem i korzystania z bogatej książkowej oferty bibliotek.

Więcej Informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej projektu www.wielki-czlowiek.pl oraz profilu na portalu Facebookwww.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do Biblioteki!

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...