piątek, 17 sierpnia 2018

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności Spotkania, sesje Spotkanie z Markiem Axentowiczem
Spotkanie z Markiem Axentowiczem

To tu, w górach, w Tatrach, na Cyrhli Grzegorz miał swój drugi dom i tu czuł się jak u siebie. W Zakopanem, z warszawskimi klubami narciarskimi: WKN, TN i DeSKI uczył się jeździć na nartach, a później startował w zawodach. Na Zimowych Mistrzostwach Szkół Społecznych zdobywał puchary dla milanowskiego liceum przez wszystkie cztery lata nauki. W szkolnych gablotach do dzisiaj stoją trofea wywalczone przez Niego i przez jego siostry: Olę i Ewę.

Już będąc bardzo młodym człowiekiem, Grześ przyjeżdżał w Tatry jako instruktor pokazywał innym jak bezpiecznie i z klasą jeździć na nartach. Na stokach spotykał się z kolegami ze studiów, z przyjaciółmi, z rodziną. To był Jego świat. Dobrze znał góry i niestety tutaj Tatry otuliły go śniegiem na wieczny sen.

Będziemy pamiętać Ciebie Grzesiu, jako uśmiechniętego i energicznego młodego człowieka. Już jako nasz absolwent powracałeś do szkoły, bo wartością dla Ciebie byli przyjaciele, bo tu została część Twojego życia. W szkolnej pamięci zostanie Twoja inicjatywa ufundowania stypendium socjalnego dla gorzej sytuowanego ucznia. pierwszy absolwent, stypendysta Fundacji Grzegorza Axentowicza, zdał w roku 2010 maturę i podjął studia.

Wielką wartością w życiu Grzesia była rodzina. Pamiętamy, jak po śmierci swojej mamy opiekował się siostrami, On, świeżo upieczony absolwent liceum, zasiadał na wywiadówkach nieomal jak tata.

Z radością i troską opowiadał, jak ważnym dla niego jest fakt, że święta i uroczystości cała rodzina spędza razem. Podczas ostatniego spotkania na dwudziestoleciu liceum z dumą opowiadał o swoim rocznym synku, juniorze Axentowiczu i o jego chrzcinach.

Grzesiu! - pozostajesz w pamięci nauczycieli, dyrekcji i kolegów szkolnych, przyjedziemy tu pod tablicą przed Twoim domem na Cyrhli zapalić świeczkę i pomodlić się.

Fragment przemówienia licealnej wychowawczyni Grzegorza Pani Stanisławy Przybyszewskiej-Czaj

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...